> admin Ağustos 27 2023

Bizimkiler Dizisi

Bizimkiler Dizisi

Türk televizyon tarihinin tartışmasız en çok bilinen ve en uzun süre yayınla kalan dizisi olan ” Bizimkiler ” dizisini aramızda bilmeyen yoktur.

Belirli bir jenerasyonun senelerce oturup saatlerce izlediği unutulmaz karakterlerin rol aldığı dizi günümüzde hala eski bölümleri izlenmeye doyulamıyor.

Şuan Türkiye’de izlenilen dizilerin neredeyse tamamı, entrika, aşk ve şiddet içerikli konuları işleyerek insanları belirli Türk ahlak ve kültüründen uzaklaştıran konuları işlemekte olup bu işlenilen konuların izleyici tarafından nasıl bir yansıması olacağının düşüncesi içerisinde girmeden yayında tutulmaktadır.

Dizilerin Türkiye’nin Her Yerinden İzlendiği Unutulmamalıdır

Örnek vermek gerekir ise dizilerde aile içi aşk hikayelerini konu alan bir çok dizi var bu dizileri İzmir’den de izleyen var, İstanbul’dan da var aynı zamanda Adıyamanın bir köyünde de izleyen kişilerde var. Bu dizilerin bir rol ve senaryodan ibaret olmadığını düşünmeden ” İstanbul ” ‘da hayat ve yaşamlar böyleymiş diye yorumlayacak farklı şehirlerde insanlar var. Böyle düşünülmez diye düşünmeyin bir defa iki defa üç defa bu durumları konu alan diziler çıktıktan sonra benim amcamla ilişki yaşamam sıradan diye düşünecek kişileri de aslında bu kötü senaryolardan oluşan bir kitle yarattık seneler içerisinde.

Böyle bir şey söz konusu değil diyenlere bir çift lafım daha var.

Gündüz kuşağında Müge ANLI , Esra EROL gibi yayıncıların spikerliğini yaptığı yayınları oturup izlemenizi tavsiye ederim. Bu yayınlarda işte tam olarak bu dizi kültüründen etkilenmiş olan kişilerin canlı şahitleri orada cinayetlere karan varan durumlara sebep olmuş aile içi entrika ve aşk konularını işlediklerini görebilirsiniz ve bu durumun hiçte abartı ve laf olsun konusu olmadığını oradaki misafirlerin konularını oturup dinlemenizi tavsiye ederim.

BİZİMKİLER DİZİSİ BU DURUMLARDAN ETKİLENMEYEN TEK DİZİ

Kapıcı Cafer ‘i Baykuş Cemil ‘i gibi viral olmuş kişilerin karakterleri bu diziden gelmektedir. Bizimkiler Dizisi 1989 yılında TRT ‘de başladı ve 2002 yılında sona erdi, oyuncularının tamamı neredeyse vefat etti. Toplamda 15 Sezon oynamış dizisidir. ShowTV, TRT1 ve StarTV ‘de yayın alan dizi 15 Sezon’da toplamda 459 bölüm ile Türkiye Televizyon tarihinin en çok bölüm çeken 2.dizisi olma ünvanını elinde bulundurmaktadır.

BİZİMKİLER DİZİSİ BU DURUMLARDAN ETKİLENMEYEN TEK DİZİ

BİZİMKİLER DİZİSİ BU DURUMLARDAN ETKİLENMEYEN TEK DİZİ

BİZİMKİLER DİZİSİNİN EFSANE OYUNCU KADROSU

Günümüzde bile böyle bir kadroyu bir araya getirmek güç değil imkansızı aramak gibi bir durum içermektedir.

Bizimkiler Dizi Oyuncu Kadrosu

Ercan Yazgan, Mehmet Akan, Atılan Uluışık, Erdal Özyağcılar, Engin Şenkan, Buket Dereoğlu, Uğurtan Saygıner, Ayşe Kökcü, Cihat Tamer, Aykut Oray, Meral Çetinkaya, Selçuk Uluergüven, Salih Kalyon, Zihni Göktay, Savaş Dinçel, Halit Akçatepe, Hikmet Körmükçü ve daha niceleri rol almıştır.

Bizimkiler.net ile geçmişi ve geleceği bir araya getiriyoruz.

Bizimkiler dizi her ne kadar geçmiş yıllara ait bir dizi olsa da takipçileri günümüzde youtube gibi sitelerde milyonlarda kez izlenmesinden anlaşılıyor ki halen yoğun bir izleyicisi bulunmaktadır. Bunu da göz önünde bulundurarak Bizimkiler Sohbet platformu olarak bu kültürü ve aile dizisini gelecek nesillere hatırlatmak ve kültürünü yaşatmak için gelişen ve değişen teknolojileri de kullanarak taşımaya devam edeceğiz.

Hepimize şimdi den iyi sohbetler dileriz.

“Bizimkiler Dizisi” için 6 cevap

 1. Ayşenur dedi ki:

  O keyfi ve o mutluluğu yaşadım gerçekten teşekkürler Bizimkiler ailesi.

 2. Cem dedi ki:

  Ne kadar çok izlemiştim, tv başına oturduğumda saatlerce kesintisiz başında kalırdım.

 3. Canan dedi ki:

  Bizimkiler sohbet Bizimkiler dizi çok güzel bir uyum olmuş tebrikler

 4. Cengiz dedi ki:

  Gerçekten çok sıcak ve güzel bir ortam eski günlere döndük

 5. Mustafa dedi ki:

  Hoş bir ortam hoş bir mekan hoş bir site

 6. Haydar dedi ki:

  Beğendim hoş ortam eskisi gibi domain ismi çok hoşuma gitti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir